sezon 2023/2024

Organizator - Miejski Ośrodek Sportu i Rekreacji w Przeworsku ul. Budowlanych 9.

Sponsor tytularny - MAAW SPORT HURT DETAL ARTYKUŁY SPORTOWE WOJCIECH KISZKA.

Rozgrywki odbywają się pod nazwą MAAW-Sport PLH

1. Miejsce rozgrywek - Hala Sportowa im. T. Ruta w Przeworsku przy ul.Misiągiewicza 10.

2. Zgłoszenia drużyn: do dnia 15.11.2023, na adres e-mail: sport@mosirprzeworsk.pl

3. Wpisowe do rozgrywek - 200 zł,

4. Ilość drużyn: maksymalnie 12 (decyduje kolejność zgłoszeń).
5. System rozgrywek: Uzależniony od liczby drużyn (podział na grupy lub każdy z każdym)

Preferowany system:

Rozgrywki w dwóch grupach A i B, maksymalnie 6 drużynowych w systemie każdy z każdym, po zakończeniu których nastąpi podział na grupę A – mistrzowską (drużyny z miejsc 1-3), oraz grupę B złożoną z drużyn z miejsc 4-6.
6. O klasyfikacji końcowej w grupach (ewentualnie tabeli) decydują:
a) liczba zdobytych punktów,
b) bezpośredni mecz,
c) bilans bramek,
d) większa liczba zdobytych bramek.

7. W rozgrywkach mogą brać udział zawodnicy urodzeni w roku 2007 i starsi.

8. Zawodnik podczas rozgrywek może reprezentować wyłączenie jedną drużynę. O przynależności zawodnika do zespołu decyduje umieszczenie zawodnika na liście zgłoszeniowej.

9. Maksymalna ilość zawodników w zespole 12. W wyniku długotrwałej kontuzji lub choroby wykluczającej zawodnika z gry można zastąpić go nowym zawodnikiem nie zgłoszonym do rozgrywek.(nie więcej niż dwóch w czasie sezonu).

10. Ilość zawodników na boisku: 5 (4 zaw. w polu + bramkarz). Minimalna ilość zawodników do rozpoczęcia meczu 3+1.

11. Czas gry: 2 x 15- min. Tylko ostatnia minuta drugiej połowy - czas zatrzymywany. Przerwa między połowami 2min. W przypadku kontuzji lub piłki za obrębem boiska czas zatrzymywany jest na sygnał sędziego boiskowego.

12. Wślizgi niedozwolone są w bezpośrednim kontakcie z przeciwnikiem (rzut wolny bezpośredni).

13. Auty wznawiane nogą z linii bocznej.(kontakt piłki z linią).

14. Zmiany powrotne (hokejowe).
15. W przypadku uderzenia piłki o sufit – wprowadzenie piłki z boku z wysokości kontaktu piłki z sufitem. Odległość od piłki przy rzucie wolnym: 5m, odległość przy aucie 1m. Czas na wprowadzenie piłki z linii 4 sekundy.

16. Rzut karny: z odległości 7 m.

17. Wznowienie gry z pola bramkowego w dowolny sposób. Piłka wyrzucona ręką przez bramkarza w powietrzu może minąć linię połowy boiska.

18. Za brutalną grę lub niesportowe zachowanie: sędzia może przyznać żółtą kartkę (kara 2 minut) lub czerwoną (wykluczenie z gry do końca meczu). Zawodnik wykluczony nie może powrócić do gry. Drużyna osłabiona czerwoną kartką może uzupełnić zawodnika po 5 minutach od momentu orzeczenia kary. W obu przypadkach kar (2 minut lub 5 minut) drużyna osłabiona może wprowadzić zawodnika po utracie bramki.

19. Czerwona kartka może dyskwalifikować zawodnika z występów w kolejnych meczach. Decyzję o ilości meczów kary dla zawodnika w rozgrywkach podejmuje organizator, biorąc pod uwagę rodzaj przewinienia.

20. Ostateczna interpretacja zaistniałych na boisku sytuacji spornych należy do sędziów boiskowych oraz sędziego stolikowego.

21. Sędzia boiskowy lub sędzia stolikowy ma prawo nie dopuścić do gry zawodnika, którego stan wskazuje na spożycie alkoholu.

22. Zespół który nie przybędzie na mecz będzie ukarany walkowerem 0 : 3. Drugi walkower za niestawienie się na mecz oznacza wykluczenie drużyny z rozgrywek.

23. Dłuższe przerwy w grze tj. kontuzja , wybicie piłki na trybuny- czas jest zatrzymywany (na sygnał sędziego boiskowego).

24. Organizator nie odpowiada za przedmioty pozostawione w szatni.
25. Organizator w wyjątkowych sytuacjach, zastrzega sobie prawo do przełożenia meczów danej kolejki na inny termin o czym powiadomi drużyny.

26. Zawodnicy zgłoszeni do rozgrywek występują na własną odpowiedzialność, tym samym zrzekają się wszelkich roszczeń wobec organizatora z tytułu kontuzji, wypadków losowych i uszczerbku na zdrowiu spowodowanych przez działanie własne oraz osób trzecich.

27. Zgłoszenie oraz występ zawodnika w meczu ligowym oznacza akceptacje wszystkich postanowień niniejszego regulaminu.

Organizator zapewnia:

- prowadzenie rozgrywek na stronie ligi (terminarz, tabele, statystyki)

- obsadę sędziowską
- opiekę medyczną
- puchary, statuetki, medale, nagrody rzeczowe, nagrody za wyróżnienia indywidualne.

Nagrody dla najlepszych drużyn w rozgrywkach: Bony towarowe ufundowane przez sponsora rozgrywek MAAWSport do wykorzystania w sieci sklepów firmy:

I miejsce: 1000 zł
II miejsce: 600 zł
III miejsce: 400 zł